کد خبر : 68799 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۷

قیمت خودرو در طی این چند روز اخیر تحت تاثیر عوامل نامشخص با افزایش شدید رو به رو شده و همین موضوع در حالی به سوژه اصلی کشور و مردم در این روزها تبدیل شده است که اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که به تبع آن شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم .

یاسر قدیری ،  قیمت خودرو در طی این چند روز اخیر تحت تاثیر عوامل نامشخص با افزایش شدید  رو به رو شده و همین موضوع در حالی به  سوژه اصلی کشور و مردم در این روزها تبدیل شده است که اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که به تبع آن شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم .

به عنوان مثال طی بررسی های صورت گرفته اگر خودرو تیگوان را به عنوان یک معیار ارزیابی در نظر بگیریم متوجه می شویم که  قیمت مدل ۲۰۲۰ این محصول در بازار های جهانی در بالاترین حالت حدود ۴۰ هزار دلار می باشد که با توجه به قیمت دلار ۱۵ هزار تومانی قیمت آن چیزی حدود ۶۰۰ میلیون تومان می شود که اگر حقوق ورودی گمرک ۷۵٫۱۵% ( ۵۵% تعرفه گمرک ،۴% مالیات الحساب و ۹%مالیات بر ارزش افزوده )  بر مبنای ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای آن  لحاظ کنیم به مبلغ فوق چیزی حدود ۱۲۸ میلیون تومان اضافه شده و می بایستی این خودرو با قیمت ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان عرضه شود که متاسفانه در حال حاضر این خودرو با قیمت دو میلیاردو چهارصد میلیون تومان(۲٫۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) بر روی سایت ها به نمایش گذاشته و به فروش می رسد.

حال این سوال مطرح می شود که این حباب و یا به عبارت دیگر این اختلاف قیمت های میلیاردی تحت تاثیر چه عواملی به وجود آمده و چه افرادی از قبل آن منفعت و سود می برند ؟

شایان ذکر است قیمت خودرو های فعلی در بازار درصورتی به واقعیت تبدیل می شود که با نرخ دلار ۴۵ هزار تومانی خریداری شده و به کشور وارد شده باشند نه با دلار ۱۵ هزار تومانی !

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت