کد خبر : 4351 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۲۳ - ۱۱:۱۳

تعدادی از کارشناسان خبره بانکی در گفتگو با بانک برتر در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از آینده صنعت بانکداری چیست؟ توضیحات مبسوطی بیان کردند که ماحصل آن در پی می آید:

fr

علی دیواندری
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی
صنعت بانکداري رادر سال ۹۶چگونه مي بينيد؟
من آينده صنعت بانکداري و آينده اقتصاد ايران رابسيار روشن و شفاف ميبينم و ميدانم که بانک هاي ما چاره اي جز تغيير و تحول ندارند . و اين يک رقابت در دنياي خدمات مالي انقدر بالاست که اگر امروز بانک ها داوطلبانه براي تغيير بزر گ حرکت نکنند اين تحولات به انها تحميل خواهد شد و طبيعتا آن زمان فرصت ها از بين مي رود و هزينه سنگين تري خواهد پرداخت .
بنابراين فضاي بسيار مثبتي است
اقتصاد ايران اقتصاد بسيار جذاب و بزرگي است .ايران يک بازار در حال ظهور در دنياست و همه شرکت هاي بزرگ تمايل دارند به اين بازار دسترسي داشته باشند.
زيرا آن ها به دنبال رشد هستند و اين ر شد از طريق بازارهاي نوظهور و جديد براي انان محقق خواهد شد .در واقع ايران براي انان بازار جذابي است و ما بايد مر اقب باشيم که در اين داد و ستد متضرر نشويم و دنبال منافع متقابل باشيم و طوري نباشد که در ارتباط با خارجي ها قسمت هاي جذاب حوزه کسب و کار خود را تحويل آن ها داد ه و شرايط را عوض کنيم.
ما اگر به دنبال رشد اقتصادي بزرگ براي رفع مشکلات اشتغال هستيم بايد دروازه ورود سرمايه هاي خارجي را باز کنيم و نظام بانکي خود را متناسب با استاندارد هاي روز دنيا هماهنگ کنيم.
در اين جهت حرکت شده و بانک مرکزي در همين جهت حرکت مي کند و استانداردها را در جهت شفافيت و سخت گيري بيشتر در حوزه هاي نظارتي و ورود به صورت هاي مالي بانک ها به حرکت دراورده است .

حسین زاده
مدیرعامل بانک ملی
آینده صنعت بانکداری ایران را بسیار امیدوار کننده می بینم . البته این امر مستلزم به روز رسانی دانش کارکنان و اختصاص صحیح منابع می باشد.
با حمایت کامل از نظام بانکی می توان به این مهم دست پیدا کنیم. سهولت در خدمات بانکداری از مشخصه های بانکداری موفق است. من خیلی امیدوار هستم که این شاخصه ها در سال جدید با توجه به برقراری ارتباط با بانک های بزرگ دنیا پیشرفت بیشتری داشته باش
نادر مالکی
مدیر گروه مالی در فرانکفورت آلمان
همایش روابط تجاری و بانکی ایران –اروپا یکسال پیش در تهران برگزار شد.در طول این یکسال پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این زمینه داشتیم .دولت آلمان حمایت های همه جانبه را برای راه اندازی روابط بانکی ایران و اروپا در دستور کار خود قرار داده و از راه اندازی شعب بانک های ایرانی در آلمان حمایت می کند.
وی با امیدواری به روابط گسترده فی مابین در زمینه بانکی ایران و اروپا از راه اندازی شعب بانک های گردشگری ، خاورمیانه و سامان اظهار خرسندی کرد.

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت