کد خبر : 3706 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۰۹ - ۱۸:۵۰

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز گذشته در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار بانک برتر اظهارداشت : یکی از دلایلی که موسسات مالی و اعتباری دچار ورشکستگی شده اند و متاسفانه باعث شده است که امانت داری درستی صورت نگیرد بحث نظارت و کنترل بانک مرکزی بوده است و باید گفت بانک مرکزی در این برهه باید پاسخگو باشد که چرا به این موسسات مجوز داده است و اگر مجوزی نداده است چرا این موسسات فعالیت های بانکی ومالی داشته اند .

 

 

i

به گزارش بانک برتر

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز گذشته در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار بانک برتر اظهارداشت  :  یکی از دلایلی که موسسات مالی و اعتباری دچار ورشکستگی شده اند و متاسفانه باعث شده است که امانت داری درستی صورت نگیرد بحث نظارت و کنترل بانک مرکزی بوده است و باید گفت بانک مرکزی در این برهه باید پاسخگو باشد که چرا به این موسسات مجوز داده است و اگر مجوزی نداده است چرا این موسسات فعالیت های بانکی ومالی داشته اند .

وی خاطر نشان کرد : هرموسسه مالی باید زیر نظر و مجوز بانک مرکزی باشد و حال که چنین اتفاقی رخ داده است بانک مرکزی نباید تعللی داشته باشد چراکه باید سریعا اموال و دارایی مردم را به آنها برگرداند .

عباسی یادآور شد : خیلی از افرادی که در این موسسات اندوخته ای داشته اند اکثرا مستاجر هستند یعنی افرادی هستند که ناچار بودند مبلغی را به عنوان سپرده پرداخت کنند تا هر ماه مبلغی را دریافت کنند و اجاره منزل خود را با آن مبلغ دریافتی پرداخت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود : این افراد الان در شرایط سختی قرار گرفته اند و بنظر اینجانب سرعت عمل بانک مرکزی در این برهه نیاز است و کسانی که خاطی و نتوانستند مدیریت درستی داشته باشند و این موسسات را به ورشکستگی رساندند ، هرچه زودتر مورد محاکمه قرار بگیرند تا معلوم شود که افراد متخلف ، خاطی قانون و یا قانون گریزی و …که منجر به مفاسد اقتصادی شده است محاکمه و اموال مردم به آنها بازگردانده شود و درس عبرتی برای آینده شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت : الان در حال حاضر باید درنظر بگیریم که سایر موسسات که با مجوز بانک مرکزی فعال هستند تا چند ماه دیگر دچار چنین تعللی که برای موسسه مالی اعتباری کاسپین و فرشتگان پیش آمده است  نشوند و چراباید فعالیت های بانکی و مالی بدون نظارت بانک مرکزی ادامه داشته باشد .

وی گفت : در کمسیون تخصصی اقتصادی مجلس همکارانم  پیگیر هستند و چندین بار هم از مسئولان بانک مرکزی دعوت به عمل آوردند و از سوی صندوق مرکزی قولی داده شده است که در جهت بازپرداخت اندوخته های مردم اقدام کند و الان احساس می شود که این مورد به تاخیر افتاده است و شرایط لازم را ندارند و باید زودتر اقدام کنند .

عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  در پایان خاطر نشان کرد : بسیاری از بانک های دیگر را نیز شاهد هستیم که عملکرد مناسبی ندارند ودر چارچوب قانون عمل نکرده اند و این باعث شده است که مقداری حیف ومیل و یا اینکه اندوخته های مردم را امانتداری نکنند .

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت