کد خبر : 21514 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۹

چین برای جلوگیری از هرج و مرج در سیستم مالی خود، نظارت بر بانکداری سایه و فعالیت های بین بانکی را تشدید می کند.

48656

کمیسیون رگولاتوری بانکداری چین اعلام کرد، چین برای کاهش ریسک ها مالی این کشور در سال جاری میلادی نظارت بر بخش بانکداری را شدت خواهد بخشید.

این نهاد اعلام کرد که ممکن است تلاش های بلند مدت برای کنترل هرج و مرج در بخش بانکداری نیاز باشد. کمیسیون رگولاتوری بانکداری چین اعلام کرد که اولیت های آن افزایش نظارت در حوزه بانکداری سایه و فعالیت های بین بانکی خواهد بود. این نهاد مالی اعلام کرد که مدیریت سهام داران بانکی، نحوه اداره شرکت ها و ساز و کار کنترل ریسک همچنان نسبتا ضعیف است و این موضوع می تواند باعث هرج و مرج بازار شود.

کمیسیون رگولاتوری بانکداری چین اعلام کرد که تحت کنترل قرار دادن بخش بانکداری یک کار سخت، پیچیده و بلندمدت خواهد بود و نقض در قوانین مدیریت شرکت ها، وام های خرید زمین و مدیریت دارایی های غیرفعال با مجازات شدیدی همراه خواهد بود و نظارت بر این امور، کنترل ریسک در فعالیت های بین بانکی، محصولات مالی و تجارت خارج از ترازنامه را افزایش می دهد.

چین به دفعات اعلام کرده که اختلال در سیستم بانکی خود را رفع می کند. همچنین در ماه های اخیر، رگولاتور چین یکسری مقررات جدیدی را با هدف کنترل ریسک و نفوذ در سیستم مالی را وضع کرده که فعالیت بانک ها و بانکداری سایه زیر میکروسکوپ قرار می گیرند.

رییس جمهور چین اعلام کرده که امنیت مالی برای امنیت ملی حیاتی است. درحال حاضر دولت چین به طرز خاصی در مورد گستردگی صنعت بانکداری سایه، اعطای وام خارج از سیستم بانکداری رسمی، نگران است. ترس از ناتوانی در باز پرداخت ها می تواند به طور ناگهانی وام دهی بانک ها را در چین متوقف کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت