کد خبر : 19424 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۵ - ۲۰:۱۴

مدیر عامل انجمن صنفی امدادخودرو گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده با همکاری انجمن صنفی امداد خودرو بزودی برگه های امداد در ۱۱۰۰ دفتر معتبر انجمن امداد خودرو کشور توزیع می شود.

09

حسینی مدیر عامل انجمن صنفی امداد خودرو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بانک برتر گفت: کارت های امداد خودرو شرکت های خودرو ساز فقط بر اساس گارانتی تعیین شده دارای اعتبار است و به زودی اعتبار نامه هایی در دفاتر تعیین شده در کشور توزیع می شود که کار کرد و اعتباری مثل بیمه خودرو دارد. یعنی خریدار یا همان صاحب خودرو با خرید هر برگ آن از خدماتی سراسری در تمام کشور برخوردار می شود که مثل کارت های اشتراک جعلی که مدت هاست با دروغ به مردم فروخته می شود نیست و تقریبا تمامی خدمات آن رایگان است.

مدیر انجمن صنفی امدادخودرو گفت: با وجود برگزاری جلسات متعدد در نهاد ریاست جمهوری، وزارت کشور و سازمان راهداری مخالف حذف شرکتهای خدمات امدادی؛ شرکتهای خودروساز هستند اما­طبق اصل ۴۴ قانون اساسی­ فعالیتهای خدماتی باید به بخشهای تعاونی و خصوصی واگذار شود که­ متاسفانه در زمان دولت نهم کانون جهانگردی که زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی است ،اقدام به دخالت مستقیم برای ارائه خدمات امداد خودرویی کرد .­اما پرونده ابطال مجوز فعالیت آن در دیوان عدالت اداری در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۳ شرکت امدادی دارای مجوز هستند اظهار داشت: از این به بعد خودروهای مشکی پادرا برای حمل ،و خودروهای سفید ‌ پادرا صرفا برای خدمات دهی تعیین شده است .و بیش از هزار دستگاه خودرو پادرا با شرایط ویژه به متقاضیان در این صنف­ واگذار می شود. همچنین اعضا صنف برای دریافت خودروهای پادرا می توانند با مراجعه به نمایندگی های سایپا با پرداخت هفتاد میلیون ریال در قسط اول و صد و ده میلیون ریال بصورت اقساط طی ۴۵ روز صاحب خودرو و کسب و کار امدادی شوند .ضمن اینکه انجمن امداد خودرویی کشور اولین صنفی خواهد بود که به اعضا خود یارانه پرداخت می کند تا فعالان صنف انگیزه کافی برای فعالیت در آن را داشته باشند. همچنین برای اولین بار بعد از ۵۰ سال بیمه تامین اجتماعی برای اعضا صنف گرفته شده تا اعضا این صنف هم بتوانند از حقوق و مزایای دوران بازنشتگی استفاده کنند.
حسینی ضمن معرفی سامانه پیامکی­۱۵۹۳ برای ارسال شکایات درباره تعیین صحت پلاک خودروهای امدادی این انجمن گفت: مردم می توانند شماره پلاک خودروهای امدادی را به سامانه پیامکی ۰۲۱۶۴۲۱ ارسال کنند تا نسبت صحت و سقم شرکت های امدادی که برای خدمات دهی بالای سر خودرویشان حاظر شده اطمینان کسب نمایند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین امداد خودرو بانوان در سه استان فعالیت خود را به صورت آزمایشی در سال جاری آغاز می کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت