کد خبر : 20878 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۷

عضو هیات رییسه مجلس، با تاکید برعدم جلوگیری از توقف ارایه خدمات درمانی به اتباع مجاز در ایران، گفت:‌ کمبود منابع سازمان بیمه سلامت از محل کسرحقوق کارمندان دولت تامین شود.

42457

اکبر رنجبرزاده در خصوص نبود اعتبارات لازم در سازمان بیمه سلامت برای ارایه خدمات درمانی به اتباع مجاز در کشور، گفت:‌ ارایه خدمات پزشکی و درمانی برای هر شهروندی با هر تابعیت، دین و مذهبی جزو وظایف دولت بوده و به هرفردی که در معرض خطر ابتلاء‌ به بیماری قرار دارد؛ باید سرویس درمانی را ارایه داد، بنابراین نمی توان گفت که اتباع بیگانه به دلیل نداشتن پول شرایط دریافت خدمات درمانی را ندارند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ در اکثر کشورهای دنیا نیز این رویه وجود داشته و افراد دارای تابعیت و ساکن در جامعه ای که به شکل رسمی ازمسیرهای قانونی درداخل کشوری سکونت دارند، ازخدمات درمانی استفاده کرده و باید برای بیمه سلامت که درحال حاضر با مشکل کمبود منابع روبه رواست؛ تدبیری را برای ارایه خدمات درمانی به اتباع درنظرگرفت.

وی با بیان اینکه برای سازمان بیمه سلامت در سال آینده شرایط قابل قبولی برای ارایه خدمات درمانی به اتباع بیگانه وجود ندارد، تصریح کرد:‌ شرایط بیمه سلامت برای بیمه کردن اتباع، وابسته به مشارکت دولت است، اگر دولت در این زمینه اقدامات لازم را ا نجام دهد، می‌توان به سمت پوشش بیمه‌ای این افراد حرکت کرد، اما در غیر اینصورت امکان تحت پوشش قرار دادن اتباع وجود ندارد.

رنجبرزاده با تاکید بر اینکه اختصاص ردیف بودجه برای اتباع در صحن علنی در زمان بررسی لایحه بودجه کاری سخت و غیرممکن است، گفت:‌ بررسی پیشنهادات قبل ازصحن علنی خارج از سقف منابع، تصویب قانون را با مشکل روبرو کرده و باید پیشنهادات در چارچوب بودجه مطرح شود، البته جا به جایی منابع اعتباری و بودجه ای شاید مشکل را تا حدودی رفع کند؛ اما به دلیل عدم  اختصاص منابع پیش ازارایه لایحه بودجه بررسی پیشنهادات در صحن با مشکل همراه است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اتباع کشورمان به نوعی سفیران ملت های دیگرهستند، افزود:‌ بیمه سلامت در طی سال های گذشته چالش های جدی را به خود دیده است، اما می توان از ناحیه دولت ازمحل کسر حقوق کارمندان اعتباراتی را به بیمه سلامت برای جلوگیری از کاهش ارایه خدمات درمانی به مردم در نظر گرفت.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت