کد خبر : 21507 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۶

شاخص بورس در پایان معاملات امروز با ۶۰۱ واحد صعود بعد از چند هفته دوباره وارد کانال ۹۷ هزار واحدی شد و به ۹۷ هزار و ۲۲۸ واحد رسید.

48218

رشد نماگر بازار سهام برای دومین روز متوالی علاوه بر اینکه بازگشت رونق به تالار شیشه ای را تایید کرد بر اساس آمارهای موجود در طی این دو روز اخیر این متغیر مهم در مجموع بیش از ۱۰۰۰ واحد افزایش را به ثبت رساند.

صعود شاخص های اصلی

بر اساس آمارهای بورس، امروز همه شاخص های اصلی بازار سهام با رشد مواجه شدند. بر این اساس شاخص کل با ۶۰۱ واحد رشد معادل ۰.۶۲ درصد به ۹۷ هزار و ۲۲۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۹۲ واحد افزایش معادل ۰.۶۲ درصد به ۳۱ هزار و ۷۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱ واحد رشد معادل ۰.۰۷ درصد به ۱۷ هزار و ۴۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸ واحد صعود، معادل ۰.۰۷ درصد به ۱۳ هزار و ۱۲۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۲۸ واحد رشد، معادل ۰.۶۰ درصد به ۱۰۴ هزار و ۷۸۹ واحد، شاخص بازار اول با ۵۸۲ واحد افزایش معادل ۰.۸۵ درصد افزایش به ۶۹ هزار و ۲۱۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۶۶ واحد رشد معادل ۰.۲۳ درصد، به ۲۰۵ هزار و ۲۵۷ واحد رسید.

نمادها تاثیرگذار

از سویی دیگر در معاملات امروز ۷ نماد «فولاد با ۱۴۶ واحد، شپنا با ۶۳، کچاد با ۵۹ واحد، شتران با ۵۸ واحد، کگل با ۵۸ واحد، پارسان با ۵۶ و شبندر با ۳۹ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس از خود بر جای گذاشتند تا این متغییر با ۶۰۱ واحد صعود روز با طرواتی را برای سهامداران رقم بزند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص صنایع بازار سهام با روندی نوسانی مواجه شدند به طوری که «ذغالسنگ با ۱۱۷ واحد رشد معادل ۸.۴۸ درصد به یک هزار و ۵۰۴ واحد، فرآرده های نفتی با ۸۹۶۷ واحد افزایش معادل ۲.۵۳ درصد به ۳۶۳ هزار و ۲۵۳ واحد، کانی فلزی با ۴۰۸ واحد رشد معادل ۲.۰۶ درصد به ۲۰ هزار و ۲۱۷ واحد، اداره بازارهای مالی با یک واحد افزایش، معادل ۱.۳۹ درصد به ۷۴ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۴) واحد افت معادل (۱.۲۸) درصد به یک هزار و ۹۰۹ واحد، کاشی و سرامیک با (۲۵) واحد کاهش معادل (۱.۳۸) درصد به یک هزار و ۸۴۲ واحد، محصولات کاغذ با (۱۶۶) واحد رشد معادل (۱.۵۶) درصد به ۱۰ هزار و ۵۱۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت

افزون بر این باید اعلام کرد : قیمت سهام نمادهای «کطبس، داسوه، شبریز، شپترو، بورس، لبوتان و وپترو» با رشد قیمت بین ۴.۶۷ تا ۸.۴۹ درصد بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کمنگنز، وپست، خموتور، غشصفا، کلوند، ثفارس و تکنو» با ۳.۷۲ تا ۴.۹۶ درصد بیشترین کاهش قیمت را در تالار شیشه ای رقم زدند.

بر این اساس در پایان معاملات روز جاری بورس، در ۶۹ هزار و ۱۴۶ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون سهم به ارزش ۲۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار نیز به ۳۸۷ هزار و ۶۳۶ میلیارد تومان رسید.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت