کد خبر : 29138 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۰:۱۵

جمهوری اسلامی ایران طرح دعوی خود را به دادگاه بین المللی عدالت علیه اقدامات یکجانبه آمریکا در ارتباط با وضع تحریم های دوباره ارائه کرد.

52631

دادگاه بین المللی عدالت معروف به دادگاه جهانی که رکن قضایی اصلی سازمان ملل متحد است اعلام کرد که شکایت ایران علیه ایالات متحده را در ارتباط با وضع دوباره تحریم های یکجانبه پذیرفته است.

در همین حال جمهوری اسلامی ایران شکایتی را علیه آمریکا در ارتباط با مناقشه ایران در خصوص نقض معاهده حُسن مراوده، روابط اقتصادی و حقوق کنسولگری میان ایران و ایالات متحده که در پانزدهم اوت سال ۱۹۹۵ در تهران منعقد شده بود و در شانزدهم ژوئن سال ۱۹۵۷ میلادی به اجرا گذاشته شد، به این مرجع حقوقی جهانی ارائه کرد.

بر همین اساس، در هشتم ماه می سال جاری میلادی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به طور رسمی از برجام خارج شد و اعلام کرد که تحریم ها را علیه تهران بار دیگر وضع می کند؛ ضمن اینکه کشورهایی که به فعالیت تجاری خود با ایران ادامه دهند با تحریم های ثانویه روبرو می شوند.

بر پایه این گزارش، دولت ترامپ به دنبال اعمال فشار بر روی همپیمانان و دوستان خود از قبیل چین و هند است تا به واردات نفت خود از ایران پایان دهند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت