کد خبر : 30756 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۱:۱۱

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه سیاست های بانک مرکزی در جلوگیری از نوسانات ارزی مورد تایید است، گفت: برنامه های جدید اتخاذ شده مورد تایید نمایندگان است.

51431

سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به اقدامات مثبت بانک مرکزی با مدیریت جدید در راستای ساماندهی وضعیت بازار،  اظهار داشت: تمرکز رییس کل جدید بانک مرکزی بر کنترل نوسانات ارزی نتایج مثبتی در بازار داشته است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کنترل قیمت ارز می تواند به بهبود وضعیت اقتصادی کشور تا حدودی کمک کند، افزود: در برهه ای به تناسب افزایش نرخ ارز همه قیمت ها دستخوش تغییر شد.

وی با تاکید بر اینکه گرانی نرخ ارز قیمت مسکن و بسیاری از بازارهای موازی را نجومی کرد، تصریح کرد: با توجه به عزم جدی مسئولان به ویژه رییس کل بانک مرکزی روند کاهشی نرخ ارز ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در برنامه کوتاه مدت بانک مرکزی جلوگیری از نوسان ارزی و پس از آن کاهش نرخ آن دیده شده است، گفت: باید بدانیم که نوسان قیمتی در ارز تبعات بسیاری برای اقتصاد به همراه دارد که نمونه بارز آن کاهش ارزش پول ملی است.

موسوی بیوکی با بیان اینکه سیاست های اتخاذ شده از سوی بانک مرکزی مورد تایید اکثر نمایندگان است، افزود: هماهنگی تیم اقتصادی دولت در راستای اجرایی شدن این سیاست های لازم است در غیر اینصورت جزیره ای عمل کردن نتیجه ای نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بعید است نرخ ارز به قیمت در نظر گرفته شده و مصوب نزدیک شود، تصریح کرد: شاید کمی بالاتر از نرخ ۴۲۰۰ تومان نوسانات ارزی با تلاش های شبانه روزی متوقف شود. نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به شناور بودن نرخ بعدی ارز پیش بینی دقیق میزان کاهش آن سخت است.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت