کد خبر : 62822 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۰

بانک برتر، رییس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه نمایشگاه بیمه، بانک و بورس در خصوص آمار عملکرد صنعت بیمه گفت: امار عملکرد قبلا سه ماهه منتشر میشد ولی در حال حاضر به دلیل اینکه میخواهیم تمام اطلاعاتی که برای بیمه مرکزی میاید کامل باشد، کمی تعلل کردیم تا این […]

بانک برتر، رییس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه نمایشگاه بیمه، بانک و بورس در خصوص آمار عملکرد صنعت بیمه گفت: امار عملکرد قبلا سه ماهه منتشر میشد ولی در حال حاضر به دلیل اینکه میخواهیم تمام اطلاعاتی که برای بیمه مرکزی میاید کامل باشد، کمی تعلل کردیم تا این اطلاعات تکمیل شود .ولی همه تلاش ما بر این اساس است که مانند قبل آمار عملکرد بیمه سه ماهه منتشر شود.
دکتر سلیمانی در رابطه با حوادث اخیر که به بانک ها و مراکز مالی خساراتی وارد شده ،اظهار کرد :مدارک پرداخت خسارت به همه شاپینگ ها و بانک ها که دچار ضرر و زیان شدند، در حال تکمیل شدن است . خوشبختانه همه خساراتی که وارد شده تحت پوشش بیمه بوده و خیلی سریع خسارات وارده پرداخت می شود. بانک ها در قبال بلوا و شورش بیمه هستند و حتی بیمه ایران چندین بانک را تحت پوشش بیمه دارد.
همچنین با بیان اینکه وقتی یک دارایی بیمه میشود، اتکایی میشود و از طریق بیمه اتکایی مورد حمایت قرار میگیرد.و به نوعی انتقال ریسک صورت میگیرد.
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اتباع خارجی که وارد کشور میشوند گفت: اتباع خارجی وقتی وارد ایران می شوند ،باید تحت پوشش بینه های ایرانی قرار بگیرند. بیمه مرکزی به این مسئله ورود کرده و با همکاری نیروی انتظامی نظم خوبی داده شده و گزارش های مثبتی نیز تنظیم شده است.
دکتر سلیمانی در رابطه با بهره وری و خدمات صنعت بیمه ابراز کرد که ما در بیمه مرکزی نقش اتکایی داریم و موفف شدیم که بهره وری تا حد زیادی بالا ببریم .توانستیم فرایندها به طور مثبتی بالا ببریم . بعضی از شرکت ها که ظرفیت بالای نگه داری نداشتند ، توانستند بیمه اتکایی بگیرند و سود را خوشبختانه سود را به صنعت بیمه برگرداندیم.وی با ابراز خوشنودی نسبت به صنعت بیمه افزود ما تلاشمان بر این است که در سال ۱۴۰۰ بتوانیم پرتفوی صنعت بیمه را به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت