کد خبر : 43679 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۰

رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی از تعیین تکلیف و امهال بدهی حدود ۲۰۰ هزار نفر از کشاورزان در قالب بند خ تبصره ۳۳ خبر داد.

123456-300x165به گزارش بانک برتر،  فریدون بهبهانی با اعلام این خبر افزود: بیست وششم دی ماه سال جاری مصوبه هیئت محترم وزیران در خصوص بند خ تبصره ٣٣ قانون برنامه ششم از سوی بانک مرکزی به سیستم بانکی ابلاغ شد که با توجه به آمادگی قبلی، یک روز بعد و از تاریخ ۲۷ دی ماه این دستور العمل در این بانک اجرایی شد.
وی با بیان اینکه از ۲۰هزار میلیارد اعتبار تخصیصی از سوی دولت محترم، مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال به بانک کشاورزی اختصاص یافته است تصریح کرد: طی ۲ ماه گذشته، با صرف بیش از ۶۰درصد آن معادل۱۱هزار میلیارد ریال، بدهی حدود ۲۰۰هزار کشاورز امهال شده است.
بهبهانی افزود: در مورد کشاورزان مشمول بند مذکور هیچ گونه اخطار، پیگیرى و صدور اجراییه صورت نمی گیرد و اجرای مصوبه دولت مربوط به امهال بدهى کشاورزان خسارت دیده با قوت و با همکاری دستگاه های ذیربط در حال اجرا است.
وی با یادآوری این موضوع که به دلیل محدودیت اعتبار تخصیص یافته براى بخشودگى سود و جرایم بدهى کشاورزان ، در حال حاضر امهال سه ساله بدهی هاى بیشتر از ٢٠ میلیون تومان میسر نیست تصریح کرد: این به معناى توقف اجراى مصوبه نیست و اجراى مصوبه در شعب بانک ادامه دارد.
بهبهانی از بسته حمایتى وصول بانک کشاورزى با هدف تعامل و حمایت از بدهکاران غیر مشمول بند خ که توان بازپرداخت بدهی سررسیده خود را ندارند خبر داد و گفت: در قالب این طرح با دریافت ١٠ تا ٢٠ درصد بدهى سررسیده ، امهال را انجام مى دهیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت