کد خبر : 40648 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۱

بانک توسعه تعاون استان بوشهر به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل در اجرای طرح ملی اشتغال پایدار روستایی با تحقق ۱۸۰ درصدی برنامه موفق به پرداخت بیش از ۳۸۶ میلیارد ریال شد.

 59048 (1)به گزارش بانک برتر؛  سعید معادی مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت و پرویز اسدی مدیر امور حقوقی و مجتبی حسینی مدیر امور شعب استان بوشهر بانک توسعه تعاون صبح امروز به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی طی سفر یک‌روزه از تعدادی طرح‌های اقتصادی فعال این استان که با استفاده از تسهیلات اعتباری بانک توسعه تعاون موفق به ایجاد، راه‌اندازی و بهره‌برداری گردیدند بازدید به عمل‌آورند.

در ابتدا این سفر، طرح تولید جوجه یک‌روزه شهرستان گناوه که یکی از شرکت‌های بزرگ تولید جوجه یک‌روزه منطقه جنوب کشورمی باشد و با ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری بانک توسعه تعاون در بخش ثابت و جاری از محل اشتغال پایدار روستایی موفق به ایجادشده است و در حال حاضر در مرحله اتمام  و بهره‌برداری می‌باشد بازدید به عمل آوردند گفتنی است طرح مذکور در مساحت یک هکتار واقع‌شده با بنای مفید ۳۰۰۰ مترمربع سوله، امکان تولید ۱۷ میلیون قطعه جوجه در سال را دارد و زمینه اشتغال ۴۰ نفر را فراهم می‌سازد.

در ادامه از طرح شرکت تعاونی ضامن آهو شهرستان گناوه بازدید به عمل آمد، طرح مذکور با موضوع کشتار، انجماد و بسته‌بندی مرغ به‌صورت کاملاً مکانیزه و صنعتی و با ظرفیت ۴۰۰۰ قطعه مرغ در ساعت در قالب ایجادی ۵۹ میلیارد ریال در بخش ثابت و سرمایه در گردش و با امکان اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر از تسهیلات اعتباری بانک توسعه تعاون استفاده کرده است.

 طرح مذکور در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع و ۱۲۰۰۰ مترمربع بنای مفید واقع‌شده است و از حیث  فیزیکی ۹۷ درصد پیشرفت داشته است همچنین در ادامه، طرح شرکت تعاونی آبزیان مرجان بیدو که با موضوع عمل‌آوری و بسته‌بندی ماهی و میگو و سایر آبزیان  و احداث سردخانه ۴۰۰۰ تن دومداری و سردخانه ۱۵۰۰ تنی زیر صفر جهت بسته‌بندی، انجماد و نگهداری میگو و ماهی فعالیت می‌نماید مورد بازدید قرار گرفت.

طرح مذکور در شهرک صنعتی شهرستان دیلم و در زمینی  به مساحت ۱۵۹۳۸ مترمربع و با بنای مفید ۶۰۰۰ مترمربع واقع‌شده است که زمینه اشتغال ۶۰ نفر را فراهم نموده است این طرح دارای ۶ سالن سردخانه و ۵ سالن تونل انجماد و یک اتاق یخ‌سازی می‌باشد که در قالب طرح ایجادی از محل منابع صندوق توسعه ملی موفق به دریافت مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری گردیده است.

شایان‌ذکر است که علاوه بر بازدید از طرح‌های مذکور از شعب مرکزی، لیان و میدان امام خمینی شهرستان بوشهر و شعب شهرستان گناوه و دیلم بازدید به عمل آمد.

معادی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون اقدامات این بانک را در فراهم نمودن شرایط لازم برای کمک به ایجاد، توسعه و حفظ اشتغال و حمایت از تولید و خدمات را ارزنده و درخور توجه قلمداد کرد و دراین‌باره گفت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان یک بانک توسعه‌ای و تخصصی بخش تعاون با توجه ابعاد و ظرفیت موجود و علیرغم محدودیت‌های سرمایه‌ای توانسته است نقش خود را با توجه به حوزه مأموریت و مسئولیت به‌درستی ایفاء کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت