کد خبر : 52459 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۰۷:۰۹

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران با اشاره به برابری حق ورودی و خروجی طلا و نقره همراه مسافر، خواستار تفاوت این رقم برای نقره و افزایش آن شد.

بانک برتر سیدحجت شفایی در گفتگو با ایبِنا اظهار داشت: در حال حاضر هر مسافر به هنگام ورود یا خروج از کشور می‌تواند ۱۵۰ گرم طلا یا نقره را وارد یا خارج کند. با این حال این دو فلز اساسی و گران‌بها بسیار با هم متفاوت هستند.

وی افزود: هر کیلوگرم نقره تنها ۷ تا ۸ میلیون تومان قیمت دارد و قیمت یک کیلو طلا بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است. تعیین یک وزن مساوی برای ورود و خروج طلا و نقره به هنگام ورود یا خروج مسافر درست نیست و نباید این دو فلز را با هم مقایسه کرد.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران تاکید کرد: ما به عنوان فعالان تولیدکننده طلا و نقره خواستار آن هستیم که حق ورود و خروج نقره با توجه به تفاوت فاحش قیمتی آن با طلا، بسیار بیشتر از ۱۵۰ گرم کنونی باشد.
شفایی خاطرنشان کرد: تعیین حق ورودی مساوی برای طلا و نقره برای تولیدکنندگان به ویژه در زمان ثبت سفارش بسیار دردسرساز شده است. وی همچنین فضای حاکم بر بازار فروش مصنوعات طلا را رکودی توصیف کرد و گفت: بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان در ماه‌های گذشته فروش مناسبی نداشتند و رکود کامل بر بازار طلا حاکم است.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران ادامه داد: بسیاری از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در طلا را دارند، به جای خرید مصنوعات طلا به سمت خرید سکه رفته‌اند و این موضوع خود به نوعی به افزایش رکود در واحدهای تولیدی و طلافروشی‌ها دامن زده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت