کد خبر : 32877 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۸

سوئیس برای حفظ جایگاه خود به عنوان کانون شرکت های بلاک چین و ارز رمزنگار، دسترسی آنها به نظام بانکداری و افتتاح حساب را تسهیل می بخشد.

55544

سوئیس برای حفظ جایگاه خود به عنوان قطب ارز رمزنگار در جهان اقداماتی را در جهت کمک به شرکت های بلاک چین به منظور دسترسی به نظام مالی سنتی برداشته تا شرایط افتتاح حساب بانکی برای شرکت های بلاک چین را تسهیل دهد.

در همین حال به دنبال خروج پروژهای ارز رمزنگار از سوئیس به دلیل عدم دسترسی مناسب آنها به بخش بانکداری این کشور، انجمن بانکداران سوئیس دستورالعملی را برای بانک هایی که قصد همکاری با استارت آپ ها را دارند، منتشر کرد.

همچنین در حدود ۵۳۰ استارت آپ بلاک چین در هاب سوئیس موسوم به «کریپتو ولی» در حومه زوریخ و زوگ قرار دارند. شرکت های بلاک چین نیازمند دسترسی به خدمات بانکداری سنتی برای انجام سپرده گذاری، پرداخت حقوق و انجام فعالیت های فاینانس روزمره هستند؛ اما بانک های سوئیسی ترس این را دارند که دسترسی این شرکت ها منجر به نقض قوانین ضد پولشویی و دیگر مقررات شود.

انجمن بانکداران سوئیس اعلام کرد بر این باور هستیم که با این خط مشی قادر به مذاکره بین بانک ها و شرکت های استارت آپ خواهیم بود و گفتگو برای افتتاح حساب ساده تر و تسهیل پیدا خواهد کرد. تاکنون از میان خیل عظیم بانک های سوئیسی فقط ۲۵۰ بانک اجازه سپرده گذاری معادل پول نقد ارزهای رمزنگار موسوم به عرضه اولیه سکه را به شرکت های بلاک چین داده اند.

همچنین «زد کی بی» چهارمین بانک بزرگ سوئیس حساب بیش از ۲۰ شرکت فعال در حوزه ارز رمزنگار را در سال گذشته میلادی مسدود کرد. از آنجایی که برخی از شرکت هایی که مشغول به انجام عرضه اولیه سکه هستند، نظارت های مرتبط با ضد پولشویی را ندارند و این به معنی نقض این قوانین در بانک ها است.

انجمن بانکداران سوئیس در طرح خود اعلام کرد که شرکت ها قوانین ضد پولشویی را برای عرضه اولیه سکه به فرانک سوئیس، یورو، دلار و دیگر ارزها به واسطه سرمایه گذاری به ارزهای رمزنگار رعایت کنند.

این قوانین به بانک ها کمک می کند تا متوجه شوند که چه ارزیابی هایی باید انجام بگیرد؛ ضمن اینکه این انجمن به شرکت های ارز رمزنگار و بلاک چین کمک خواهد کرد تا بدانند که چه اطلاعاتی را باید به دست آورند و چه اقدامات لازمی را در پیش گیرند تا برای افتتاح حساب واجد شرایط باشند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت