کد خبر : 30807 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۳:۲۳

تسهیلات پرداخت شده از سوی شبکه بانکی کشور برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از خردادماه سال ۱۳۹۶ تا خردادماه سال جاری، به ۵۰۰۸۴.۴ میلیارد ریال رسید.

54731

از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه بانکی از خردادماه سال ۹۶ تا خردادماه امسال  در حدود  ۵۰۰۸۴.۴ میلیارد ریال تسهیلات به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان پرداخت است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیان از سوی بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری در دوره مذکور به ترتیب معادل ۲۳۶۰۵.۵ و ۱۴۸۲۵.۷ میلیارد ریال بوده است. افزون بر این، در۳ ماهه منتهی به خردادماه ۱۳۹۷، معادل ۱۲۷۸۵.۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۷۷ شرکت‌ دانش‌بنیان پرداخت شد که به طور میانگین سهم هر شرکت دانش‌بنیان ۳۳.۹ میلیارد ریال تسهیلات بوده است.

بانک‌های ملی و ملت به ترتیب با ۲۹۶۳.۳ و ۲۹۱۶.۶ میلیاردریال بیش‌ترین مبلغ پرداتی به این شرکت‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. مانده کل تسهیلات پرداختی به ۱۱۲۹ شرکت دانش‌بنیان تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۷ معادل ۶۲۲۳۱.۳ میلیارد ریال معادل پرداخت میانگین ۵۵.۱ میلیارد ریال به هر شرکت است که بیشترین مانده به بانک‌های ملی(۱۲۰۵۷.۴ میلیارد ریال) و صادرات (۸۵۴۴.۹ میلیارد ریال) تعلق دارد.

افزون بر این، مانده مطالبات غیرجاری به میزان ۱۰۴۲۱.۳ میلیارد ریال بود که این میزان متعلق به ۱۷۸ شرکت دانش‌بنیان و معادل ۱۶.۷ درصد کل مانده تسهیلات است. مانده مطالبات غیر جاری شامل ۲۶۸۹.۳ ریال سررسید گذشته برای ۸۵ شرکت، ۲۲۵۰۱ میلیارد ریال معوق برای ۴۱ شرکت و ۵۴۸۱ میلیارد ریال مشکوک‌الوصول است که به ۵۲ شرکت اختصاص دارد. گفتنی است، این تسهیلات با حمایت معاونت علمی و فناوری و در راستای تحقق حمایت از شرکت های دانش بنیان توسط شبکه بانکی کشور پرداخت شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت