کد خبر : 34909 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۳:۱۰

رئیس­ سازمان توسعه تجارت گفت: صندوق ضمانت صادرات می تواند با صدور ضمانت نامه ها و بیمه نامه ها،­ خلاء های بانکی ناشی از تحریم ها را تاحدود زیادی جبران کند.

1396102815125676113070374

مجتبی خسروتاج در مراسم قدردانی­­ از صادرکنندگان نمونه صندوق ضمانت صادرات اظهار کرد: صندوق ضمانت صادرات می تواند بسیاری از محدودیت ها و خطرهایی که صادرکنندگان با آن مواجه هستند پوشش دهد که این کار می تواند با همکاری با سازمان های مشابه خارجی با توان بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار فعال صادراتی در کشور داریم گفت: با این حال ۸۰درصد صادرات با ۵۰۰ شرکت انجام می دهند وخیلی از شرکت های کوچک و متوسط از خدمات صندوق ضمانت صادرات اطلاعی ندارند که باید در این زمینه اطلاع رسانی شود.

خسروتاج ­با اشاره به رشد ۵۴ درصدی صادرات به عراق در ۷ ماهه امسال گفت: ایجاد دفتر صندوق ضمانت صادرات در این کشور ضروری است.

بنابراین گزارش­ محمد لاهوتی رئیس­ کنفدراسیون صادرات نیز با اشاره به رشد ۱۳٫۵ درصدی صادرات در ۷ ماهه امسال گفت: با ادامه سیاست هایی که در شش ماه گذشته داشته ایم و ذیل قوانین و بخشنامه های متنوع برای صادرکنندگان مشکل ایجاد خواهد شد و صادرات به میزان مطلوب نخواهد بود.

وی گفـت: ممنوعیت یک­ شبه صادرات به برخی کالاها بدون توجه به تعهدات صادراتی به ضرر صادرکنندگان است .

لاهوتی گفت: ما نیز معتقدیم ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد بازگردد اما به­ روش های فعلی انتقاد داریم و باید اصلاح شود.

در این مراسم برخی صادرکنندگان نمونه که بیشترین فعالیت را با صندوق ضمانت صادرات داشته اند با اهدای لوح و جوایز صادراتی قدردانی ­شدند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت