کد خبر : 43745 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۷

صورت‌های مالی سال ١٣٩۶ موسسه اعتباری ملل با حضور سهام‌داران تصویب شد.

به گزارش بانک برتر،  سید امین جوادی مدیر عامل موسسه اعتباری ملل در مجمع عمومی سالیانه موسسه ملل که به‌طور فوق العاده برای بررسی صورت‌های مالی سال ۹۶ برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر برای صنعت بانکداری، به دلیل تحریم ‌های ظالمانه شرایط سخت‌تر از گذشته خواهد بود اما در چنین شرایطی با کار بیشتر و تلاش مضاعف می توان از مشکلات عبور کرد.
وی افزود : در سال ۹۸ به دلیل اتمام پروژه ها صورت های مالی متفاوت از سال ۹۶ ارائه خواهد شد و سود قابل قبولی را برای سهام‌داران خواهیم ساخت.

download (1)
مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در مجمع این موسسه درباره وضعیت موسسه در سال ۹۶ و همچنین در زمینه میزان سودی که برای سال ۹۶ شناسایی شد، گفت: بخش‌های زیادی از سود شرکت را بانک مرکزی و سازمان بورس به عنوان ذخیره در نظر گرفتند و بر همین اساس سود موسسه کاهش یافت اما در مقابل پشتوانه موسسه قوی شده و ریسک ها کاهش یافته است.
وی افزود: با توجه به اینکه ذخیره گیری در سال ۹۶ بیش از اندازه معمول بوده بنابراین در سال‌های آتی سرفصل ذخیره گیری به مراتب به نفع موسسه بوده و شرکت هزینه های کمتری خواهد داشت که در نهایت به سود شرکت افزوده می‌شود.
بر اساس صورتهای مالی موسسه ملل در سال ۹۶ ، مبلغ ۷۵ هزار و ۳۵۴ میلیارد ریال سپرده جمع آوری کرده ود که بیشترین درصد به سپرده های سرمایه گذاری بلندمدت با رقم ۵۴ هزار و ۳۶۱ میلیارد ریال تعلق داشت.
همچنین تسهیلات اعطایی در سال ۹۶ مبلغ ۸۹ هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال بوده که از محل آن مبلغ ۱۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال درآمد نصیب موسسه شده است . در سال ۹۶ موسسه برای هر سهم ۱۳ ریال سود شناسایی شده است.
گفتنی است که در سال ۹۶ ، از سوی بانک مرکزی مشکلات موسسه وحدت با داشتن حدود ۴۰۰ هزار سپرده گذار و ۴۸ هزار میلیارد ریال سپرده به موسسه وحدت واگذار شد.
در جلسه مجمع عمومی موسسه ملل که برای بررسی و تایید صورت های مالی سال ۹۶ تشکیل شده بود ۷۵ درصد از سهام‌داران موسسه حضور داشتند و صورت‌های مالی موسسه تصویب شد که بر این اساس شرکت اصلی ۴۱۳ میلیارد ریال سود انباشته داشته اما در مجموع ، سود گروه تبدیل به زیان شده بود بنابراین سودی بین سهام‌داران تقسیم نشد.
همچنین شرکت ارقام‌نگر آریا به عنوان حسابرس اصلی انتخاب شد و در نهایت روزنامه دنیای اقتصاد روزنامه کثیرالانتشار موسسه شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت