کد خبر : 30919 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۳:۵۶

انرژی ، محیط‌زیست ، اشتغال ،بهره‌وری و رشد اقتصادی و مهم‌تر از همه شفافیت از جمله چالش های پیش روی کشور محسوب می شوند که فناوری اطلاعات رکن مؤثر برای مقابله با آن‌ها است

بانک برتر، fullsize_5cdb52554619244675540b571d5ef5e6دکتر سراییان در کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باور ما این است که کوتاه‌ترین و بهینه‌تر مسیر برای عبور از چالش‌ها فناوری اطلاعات است.
وی افزود: فناوری های ارتباطی تنها فناوری محسوب می شوند که برخلاف سایر فناوری ها، پیشرفت در آن ها موجب کاهش هزینه و افزایش بهره وری می شود.
وی ادامه داد: نخستین رکن شهر هوشمند زیرساخت ارتباطی است که در ابتدا باید تغییرات اندازه‌گیری و داده‌ها جمع‌آوری و سپس مدیریت شود که خوشبختانه به‌واسطه زیرساخت ارتباط تلفن همراه موجود در کشور فعالیت‌های نخست در راستای خانه‌های هوشمند به‌صورت آزمایشی در حال انجام و اولویت بندی است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به امضا تفاهم نامه با وزارت خانه های نیرو و جهاد کشاورزی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه، استفاده از فناوری های جدید نظیر اینترنت اشیا و هوشمندسازی صنایع به منظور کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در دستور کار قرار می گیرد.
وی ادامه داد: با اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست های برق و روشنایی معابر هوشمند میشود و میزان مصرف آب و برق کاهش پیدا می‌کند.
این گزارش حاکی است، نخستین کنگره جهانی فناوری هوشمند ۲۰۱۸ با همکاری ۱۰ کشور جهان و با سه رویکرد دولت هوشمند، شهر هوشمند و بانکداری هوشمند در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.
ارائه تجربیات بین‌المللی در مبحث فناوری‌های هوشمند و فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله اهداف این کنگره دوروزه است
در این کنگره دوروزه مهمانانی از کشور‌های ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، سوئد، هلند، بلاروس و یونان حضور دارند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت