کد خبر : 32629 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۹

وزیر ارتباطات گفت: گرانی گوشی ناشی از دو عامل گرانی ارز و کمبود کالا در بازار است و طبیعتا با تامین نیازهای بازار انتظار فروکش کردن بخشی از گرانی که مربوط به کمبود کالا در بازار است، از بین می رود.

45827

محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه نشست حقوق شهروندی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تصمیم دولت فرآیند ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی از روز گذشته آغاز شده و در بخش اول ۵ هزار گوشی تلفن همراه از گمرک ترخیص شد و باید تسریع شود تا بزودی ۶۰۰ هزار گوشی موجود در گمرک وارد بازار شود و به تدریج با تامین کمبود بازار گرانی ناشی از کمبود فروکش کند، مردم به نیازمندی های خود را تامین کنند و فروشندگان هم که کسب و کارشان مدتی است دچار اختلال بود با رونق فروش مواجه شوند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: ۶۰۰ هزار گوشی موجود در گمرک با توجه به شرایط اقتصادی فعلی نیاز دو ماه بازار را برآورده می کند ولی برای پس از آن نیز تمهیداتی در نظرگرفته شده و واردات تسهیل شده است تا بازار دچار کمبود نشود.

آذری جهرمی افزود: این ۶۰۰ هزار گوشی که در حال حاضر روند ترخیص شان آزاد شده از ارز غیر تخصیصی استفاده کرده بودند و ترخیص آنان نیز براساس همین اصل صورت می گیرد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مطلبی در خصوص عدم کاهش قیمت تلفن همراه با وجود ترخیص این کالا از گمرک از قول وی نقل شده است، اظهار داشت: این نقل قول خلاف واقع است و چنین صحبتی نکرده ام و همان طور که پیشتر نیز گفته بودم گرانی گوشی ناشی از دو عامل گرانی ارز و کمبود کالا در بازار است و به طور طبیعی با تامین نیازهای بازار انتظار فروکش کردن بخشی از گرانی که مربوط به کمبود کالا در بازار است، از بین می رود.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت