کد خبر : 29144 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۰:۲۲

مالک آمازون با دارایی خالص ۱۵۰ میلیارد دلار در جایگاه نخستین فرد ثروتمند جهان قرار گرفت.

53917

در حال حاضر ثروت خالص «جف بزوس» مدیر عامل آمازون برای اولین بار به ۱۵۰ میلیارد دلار رسید که از مجموع ثروت «بیل گیتس» مدیر عامل مایکروسافت و «لاری پیج» مدیرعامل گوگل بیشتر است.

در همین حال سهام آمازون برای هشتمین روز متوالی با سیر افزایشی  ۰.۵ درصد یا معادل ۹.۴۶ دلار افزایش در هر سهم روبرو شد و اکنون هر سهم شرکت آمازون یکهزار و ۸۲۲ دلار و ۴۹ سنت است.

در سال جاری میلادی ارزش سهام آمازون بیش از ۵۵ درصد افزایش پیدا کرده که بیش از ۵۰ میلیارد دلار به دارایی خالص این شرکت در کمتر از ۷ ماه افزوده است. این موضوع باعث شده که «بزوس» از سال ۱۹۸۲ میلادی به بعد، اکنون ثروتمندتر از هر کس دیگری در جهان باشد.

همچنین ارزش بازار آمازون در حال حاضر بیش از ۸۹۰ میلیارد دلار است که در آستانه عبور از ارزش بازار شرکت اپل، ارزشمندترین شرکت جهان است.

در سال ۱۹۹۹ میلادی ثروت «بیل گیتس» به ۱۰۰ میلیارد دلار رسید که امروز در حدود ۱۴۹ میلیارد دلار است؛ اما ثروت خالص «بیل گیتس» با ۹۳.۶ میلیارد دلار او را در جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان قرار داده است.

بر پایه این گزارش، دارایی خالص «برک شایر» مدیر عامل «وارن بوفت» ۸۳ میلیارد دلار، «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیس بوک ۸۳ میلیارد دلار و «آمانیکو اورتگا» مالک «زارا» ۷۵ میلیارد دلار است که به ترتیب در جایگاه سومین تا پنچمین فرد ثروتمند جهان قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت