کد خبر : 34389 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۸

گمرک ایران از زائران اربعین حسینی درخواست کرد تا در ثبت اطلاعات خروج موقت خودروها در سامانه جامع گمرکی جهت اعزام به عتبات عالیات دقت کنند و مرز خروج را تمامی مرزها ثبت کنند.

56079
محسن معماری با بیان این مطلب افزود: در موارد متعددی مشاهده شده است که جهت خروج موقت خودرو، زائران مرز گمرک خروج را در زمان ثبت اطلاعات به اشتباه وارد می کنند و این موضوع در زمان خروج از مرز مشکلاتی را پیش می آورد و این در حالی است که صرفا خروج زائران از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران امکان پذیر است.

مدیر گمرک شلمچه اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی نیز پیشنهاد می شود گمرکات و زائران در زمان ثبت اطلاعات خروج موقت خودرو مرز خروج را تمامی مرزها ثبت کنند. وی ادامه داد: تا روز شنبه تعداد ۳۲ هزار زائر ایرانی و ۳ هزار زائر خارجی از مرز شلمچه جهت حضور در مراسم اربعین حسینی خارج شده اند.

معماری خاطرنشان کرد: با رایزنی مسئولان گمرک ایران مقرر شده گمرک عراق هزینه ای بابت ورود ون، مینی بوس و اتوبوس از ایرانی ها دریافت نکند و ورود موقت این خودروها به خاک عراق رایگان است؛ این در حالی است که گمرک عراق از اتوبوس، ون و مینی بوس اتباع خارجی که عازم عتبات عالیات هستند، مبلغ ۲۰۰ دلار دریافت می کند.

مدیر گمرک شلمچه اظهار داشت: اتباع خارجی باید این موضوع را در زمان خروج با خودروهای خارجی خود در نظر داشته باشند زیرا که با توجه به تردد زائران خارجی از مرز آستارا و میر جاوه بسیار مهم است تا در زمان ورود به داخل خاک عراق مشکلی پیش نیاید.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت