کد خبر : 32611 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۶

رییس سابق فدرال رزرو آمریکا گفت: بانک مرکزی آمریکا باید برای رونق اقتصادی نرخ بهره را برای یک مدت طولانی پایین نگه دارد.

46311

«جانت یلین» رییس سابق فدرال رزرو آمریکا گفت: فدرال رزرو باید برای ایجاد یک بستر بمنظور شکوفایی اقتصادی متعهد باشد تا به اندازه کافی به جبران فروپاشی مالی که در زمان بحران «رکود بزرگ» از سال ۲۰۰۷ میلادی تا ۲۰۰۹ میلادی اتفاق افتاد، بطور کامل کمک کند.

وی تصریح کرد شعار رسمی بانک مرکزی آمریکا برای نرخ بهره به دنبال روند نزولی شدید در بخش های تجاری نگه داشتن نرخ بهره پایین برای یک زمان طولانی است. این دیدگاه رییس سابق فدرال رزرو به دنبال انتقادات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از سیاست گذاری رزرو بانک برای نرخ بالای بهره به میان آمد.

به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، این اظهارات «یلین» می تواند اشاره به موضع سیاست پولی انبساطی تر آمریکا در بحبوحه نگرانی مقامات رسمی فدرال رزرو در مورد وضعیت بازار کار و ریسک های بزرگتر ثبات مالی بعداز یک دهه پایین ماندن نرخ بهره است.

رییس سابق فدرال رزرو گفت: این نگرانی ها نباید کنار گذاشته شود. البته چنین اظهاراتی از «یلین» برای اولین بار از زمان رفتن وی از بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی به میان آمد که جامع ترین اظهارات در مورد سیاست پولی از طرف وی است.

این مقام ارشد بانکی آمریکا گفت: اگر بانک مرکزی به دنبال فکر کردن در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهد و نرخ بهره باید دوباره کاهش و به صفر برسد باید هم اکنون قول دهد که نرخ بهره را به اندازه کافی پایین نگه خواهد داشت تا به اقتصاد اجازه دهد تا رونق پیدا کند.

بر پایه این گزارش، پیش از این بسیاری از کارشناسان اقتصادی افزایش مجدد نرخ بهره را در آمریکا را برای باقیمانده سال جاری میلادی پیش بینی کرده بودند.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت