کد خبر : 35888 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۱

بنیاد برکت در نظر دارد در استان چهارمحال و بختیاری در چهار منطقه لردگان، اردل، کوهرنگ و بن با همکاری بانک قرض الحسنه مهر ايران ۱۰۰۰ نفر از مردم اين مناطق را تا پايان نيمه اول بهمن ماه سال جاري در قالب طرح‌هاي سحاب و آسمان تحت پوشش خود قرار دهد.

بانک برتر، بهنام، مدیرکل مشارکت‌های مردمي و مردعلي، مديريت اشتغال زايي طرح‌هاي سحاب و آسمان بنياد برکت با حضور در استان چهارمحال و بختياري با توكلي مدير شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران ديدار و گفتگو كردند.

مردعلی ضمن تشکر از کارکنان بانک جهت همكاری با بنیاد بركت بیان داشت: بنياد بركت با مسئوليت و مأموريت توانمندسازي مناطق محروم و محروميت زدايي مناطق كمتر توسعه يافته از سال ۸۶ شروع به فعاليت كرده است.

وی افزود: در سال جاری طرح‌های اشتغال زایي اشتغال محور، با رويکرد متقاضيان ايجاد اشتغال در دستور کار بنياد برکت قرار دارد و يکي از طرح‌هايي كه در حال اجرا هستيم طرح سحاب است كه در ۱۸ استان كشور در حال اجرا مي‌باشد.

مدیر اشتغال زایی طرح های سحاب و آسمان بنياد برکت تصريح کرد: در طرح سحاب، ما از مکانيزم رصد کردن و مكانيزم راهبردي تسهيل گري استفاده مي‌كنيم. تسهيل گران ما كساني هستند كه در كنار مردم قرار مي‌گيرند، مشاغل را براي آنها طراحي مي‌كنند و متناسب با مزيت‌هاي نسبي و رقابتي منطقه هدف  طرح‌های توجیهی مشاغل را تهیه خواهند کرد و بعد از استقرار شغل به دنبال پايداري شغل هستند.

وی ادامه داد: این مکانیزم ما یک مکانيزم متداوم و مستمر است تا مردم را بتوانيم از چرخه بيکاري خارج كنيم. براي اين طرح ۱۶۰ نفر تسهيل گر از ۱۸ استان كشور شناسايي و مورد آموزش تخصصي قرار داده‌ايم و اين‌ها فرايند كار را طوري طراحي كرده‌اند كه اميدواريم تا پايان سال جاري به اهدافي كه بنياد بركت در ايجاد شغل دنبال مي‌كند برسيم.

مردعلی تشریح کرد: بنیاد برکت در نظر دارد در استان چهارمحال و بختیاري در چهارمنطقه لردگان، اردل، کوهرنگ و بن با مشارکت بانك قرض الحسنه مهر ايران ۱۰۰۰ نفر از مردم اين مناطق را تا پايان نيمه اول بهمن ماه سال جاري در قالب طرح‌هاي سحاب و آسمان تحت پوشش خود قرار دهد و اين امر اهتمام ويژه كاركنان بانك و تسهيل گران بنياد در استان را با توجه به ايام باقي مانده مي‌طلبد.

بهنام مدیرکل مشارکت‌های مردمی بنیاد برکت در اين نشست نگاه و اهتمام بانک قرض الحسنه مهر ايران در اجراي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود در همكاري با بنياد بركت را ستود و بيان داشت: به دنبال آن هستيم با استفاده از ظرفيت‌هاي بانك قرض الحسنه مهر ايران و افزايش سطح همكاري‌ها، افراد نيازمند بسياري را از تسهيلات قرض الحسنه جهت رفع بيكاري بهرمند سازيم.

در پایان توکلی بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با توجه مأموريت‌هاي اجتماعي و مسئوليت‌هاي اجتماعي خود و در راستاي کمک به توانمند سازي و بهبود معيشت اقشار ضعيف جامعه و حمايت از كار آفريني و اشتغالزايي آمادگي لازم را در جهت اجراي صحيح و سريع تفاهم نامه با بنياد بركت را در استان چهارمحال و بختياري دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت