کد خبر : 35855 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۰

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: احتمالا قیمت دلار در بودجه سال آینده حدود ۵۷۰۰ تومان در نظر گرفته شود.

48536
بهروز نعمتی درباره تصویب کلیات لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: دولت بر اساس ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تا پانزدهم آذر مهلت ارائه بودجه به مجلس را دارد و منتظر آن هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به سفر رییس جموری به سمنان در روز چهارشنبه، احتمال دارد وی نتواند لایحه را در موعد مقرر به مجلس تقدیم کند اما هیات رییسه مجلس تصمیم گرفت اگر نظر دولت برای این باشد که پنج شنبه پانزدهم آذر ، لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند آمادگی داریم جلسه علنی مجلس را در این روز تشکیل دهیم.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صدا و سیما گفت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون های تخصصی از زمان تقدیم لایحه بودجه، آن را بررسی می کنند و نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را به این کمیسیون ها ارائه کنند و کمیسیون ها جمع بندی مطالب خود را به کمیسیون تلفیق ارجاع می کنند و در آنجا به کلیات بودجه در مدت یک ماه رسیدگی می شود.

نعمتی افزود: بر اساس شنیده ها، دولت در لایحه بودجه سال آینده قیمت ۵۴ دلار را برای هر بشکه نفت در نظر گرفته و پیش بینی می شود روزانه یک میلیون و پانصد هزار بشکه نفت بفروشیم.

وی گفت:​ واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی هم در دستور کار دولت قرار دارد که برای کنترل نقدینگی و ایجاد اشتغال، خوب است. سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت خبرهای خوبی هم برای ایجاد اشتغال مولد دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت