کد خبر : 32793 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۶

سخنگوی کاخ کرملین گفت: بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی به دنبال جایگزینی برای دلار بمنظور به حداقل رساندن وابستگی خود به پول آمریکا هستند.

55594

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در مصاحبه ای با شبکه روزیا روسیه گفت: از آنجایی که واشنگتن اعتماد به دلار را به عنوان یک ذخیره ارزی اصلی در سال های اخیر از بین برده، کشورهای بسیاری در آسیا و اروپا به دنبال جایگزینی برای دلار آمریکا هستند.

وی اظهار داشت: آمریکا که منتشر کننده دلار است به طور ناگهانی با اقداماتی که انجام می دهد شروع به از بین بردن اعتماد به این ذخیره ارزی می کند. بسیاری از کشورها نه تنها در شرق بلکه در اروپا به دنبال راه هایی هستند که وابستگی خود را به دلار به حداقل برسانند.آنها به یکباره متوجه شدند که این امر محتمل است، باید انجام بگیرد و در صورت امکان خودشان را نجات دهد؛ ضمن اینکه این کار باید هر چه زودتر انجام گیرد.

سخنگوی کرملین اظهار داشت: اگرچه جایگزین کردن نظام پرداخت فعلی با یک نظام پرداخت جدید آسان نیست؛ اما گرایش به جستجو برای جایگزینی دلار آمریکا مشهود است.

بر پایه این گزارش، ایده تغییر تدریجی به استفاده از ارزهای ملی در تراکنش های ۲ جانبه به تازگی در میان شماری از کشورها در بحبوحه محدودیت های آمریکا علیه ایران و روسیه و متعاقبا تحریم های ثانویه ایالات متحده سرعت گرفته است.

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت