کد خبر : 44327 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۵:۴۴

بانک قرض الحسنه مهر ایران ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به آسیب‌دیدگان از سیل اخیر اختصاص داد.

بانک برتر، مرتضی اکبری، مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این نشست  گفت:  ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر نفر و در قالب ۵ هزار وام قرض الحسنه با کارمزد صفر تا ۴ درصد اختصاص یافت که با معرفی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی پرداخت می‌شود.

اکبری ادامه داد : همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران مبلغ یک میلیارد ریال به صورت بلاعوض برای کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد و آسیب دیده از سیل پرداخت کرد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: از ابتدای وقوع سیل در کشور تاکنون ۱۰ میلیارد ریال کمک‌های بلاعوض غیر نقدی نیز در استان‌های گلستان، لرستان، مازندران و ایلام در قالب بسته‌های حمایتی و مایحتاج ضروری در اختیار افراد آسیب دیده از سیل قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه افزود: سال گذشته ۱۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر پرداخت شد که این عدد در سال ۹۶ حدود ۷۸۰ هزار میلیارد ریال بود.

اکبری در پاسخ به پرسش خبرنگار اخبار پولی مالی مبنی بر اینکه بانک قرض الحسنه در سال گذشته چه میزان تسهیلات ازداوج پرداخت کرده است گفت: سال گذشته ۲۳ هزار و ۵۰۰ فقره وام با اعتبار ۴ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که سقف وام ازدواج امسال پس از تصویب نهایی به ۳۰ میلیون تومان خواهد رسید.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از افزایش ۶۰ درصدی منابع این بانک در سال گذشته و افزایش ۷۰ درصدی میزان تسهیلات اعطایی خبر داد و افزود : حدود نیمی از این تسهیلات برای کمک به معیشت، درمان و وام ازدواج و نیم دیگر برای کارآفرینی، حمایت از کالای ایرانی و کار‌های دانش بنیان بوده است.

اکبریادامه داد: میانگین تسهیلات پرداختی ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان برای هر نفر و کارمزد صفر تا ۴ درصد بوده است.

وی افزود: برای امسال پیش بینی شده ۱۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به بیش از یک و نیم میلیون نفر پرداخت شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با همکاری که با کمیته امداد در سال گذشته داشتیم منابع این بانک به سمت توان بخشی مددجویان کمیته امداد هدایت شده است و سال گذشته ۱۱۲ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۶۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال به افراد تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده است.

پرویز فتاح،رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از افزایش ۲ و نیم برابری سقف وام قرض الحسنه اشتغال در بودجه سال ۹۸ خبر داد و افزود: در سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه در قالب ۱۰۰ هزار فقره وام اشتغال به افراد تحت پوشش این کمیته پرداخت شد.

وی با اشاره به همکاری کمیته امداد امام خمینی با بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: سال گذشته این بانک ۶۸۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به افراد تحت پوشش کمیته پرداخت کرد که یک سوم این مبلغ آورده کمیته امداد بوده است.

رئیس کمیته امداد  افزود: امسال هدفگذاری شده تا با همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت شود.

فتاح با بیان اینکه در کمیته امداد پرداخت وام‌هایی که سود دارد ممنوع شده است گفت: همه تسهیلات از منابع دولتی و امدادی، قرض الحسنه است.

وی افزود: سال گذشته از منابع صندوق امداد ولایت که زیرمجموعه کمیته امداد است هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام پرداخت شد که امسال کارمزد این تسهیلات را صفر کرده ایم.

فتاح گفت: معوقات وام‌هایی که بصورت قرض الحسنه پرداخت شده، کمتر از نیم درصد است به این معنی که جامعه هدف این وام‌ها که از ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند خوش حساب‌ترین مشتریان این تسهیلات به شمار می‌روند.

رئیس کمیته امداد افزود: ۲۰ میلیارد تومان امروز از منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران برای کمک به سیل زدگان و به منظور اعطای وام‌های قرض الحسنه اختصاص یافت و ۱۰۰ میلیون تومان نیز بصورت کمک بلاعوض از این بانک دریافت شد.

فتاح اضافه کرد: طبق برآوردها، ۵ هزار طرح اشتغال در استان‌های سیل زده دچار آسیب شده است که برای این طرح‌ها نیز ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار

طراحی سایت